Aperitif Matematik

Matematiği sen de öğrenebilirsin

Ales’ten 90 üstü nasıl alınır?

| 4 Comments

Ales’ten 90 üstü nasıl alınır?

Ales’ten 90 üstü almak için ne yapmak gerekir?

Alesten 90 puan almak için ne yapmak gerekir. Öncelikle Ales te hangi alanlar var onu hatırlayalım. Sayısal 1, Sayısal 2, sözel 1 ve sözel 2. Bunların her birinden 40 ar soru çıkmaktadır. Önceden 50 şer soru çıkmaktaydı. Ben bu uygulamanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Üç puan türü hesaplanıyor: Sayısal , sözel, Eşit ağırlık. Puan türü için çözmeniz gereken alanlar değişiyor. Sayısal ve Eşit ağırlık puanı için Sayısal 1-Sayısal 2 ve sözel 1 alanlarını çözmeniz gerekir. Sayısal ve Eşit ağırlık için aynı alanları çözmelisiniz ancak puan türüne göre bunların ağırlıkları değişmektedir. Sözel puanı için sözel 1, sözel 2 ve Sayısal 1 alanlarını çözmeniz gerekir.

Şimdi gelelim Ales’ ten 90 üstü almaya. Sayısalcı olduğunuzu düşünelim. Öncelikle temel bilgilerinizin olduğunu, 80 – 85 puan aralığında olduğunuzu düşünecek olursak bu puanı yani 90 üstü puanı bir ay gibi kısa bir sürede alabilirsiniz. Sizin eksiğimiz yüksek bir ihtimalle Sayısal alanda Sayısal mantık kısmındadır. Sözel alanda ise eksiğiniz yüksek ihtimalle sözel mantık kısmındadır. Bu konudaki  eksiğinizi gidermek için Ales çıkmış sorular kısmından ilgili bölümleri SİNDİRE SİNDİRE çözmeniz gerekir. Günlük 5 Sayısal mantık, 5 sözel mantık YAVAŞ YAVAŞ ve Sindire sindire çözmeniz yeterli. Ne 6 tane çözünüz ne de 4 tane çözünüz. Tam tamına günlük 5 Sayısal mantık, 5 sözel mantık çözmeniz yeterli olacaktır . Hepinize başarılar dilerim.

Sorularınızı, görüş ve düşüncelerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz…

4 Comments

  1. Tesekkurler bnde esit agirlikciyim doksan almam lazim alti ayim var ne yapilmali

  2. merhabalar benim de önüde 4 aylık bir süre var mat ortalama seviyede sözel sknt yok 87 civarı alablrmym acaba kurs destekli bu 4 ayda

  3. Hocam sözelden 100 almak için sözelden full yapmak yeterli olmuyor mu? Yani sözel 1-2’den 80de 80 yapsam 100 gelmez mi sonuç?

Bir Cevap Yazın

Required fields are marked *.