Aperitif Matematik

Matematiği sen de öğrenebilirsin

Başarılı Olmak isteyen memur adayına üç tavsiye

| 0 comments

 

2017 KPSS ye hazırlanan matematiği zayıf olan memur adayına üç tavsiye

Matematik nasıl öğrenilir sorusuna cevap arıyorum bu yazımda. Özellikle matematik öğrenmeye yeni başlayanlar neyi tercih etmeli? Nereden başlamalı?  Daha önceden canlı dersin çok verimli olmadığını düşünürdüm. Çünkü öğrenmenin gerçekleşebilmesi  için öğretmenin öğrenciyi görmesi, anlayıp anlamadığı kontrol etmesi gerekir diye düşünüyordum. Ancak halen çalıştığım iş yerinde edindiğim tecrübelerle diyebilirim ki canlı ders faydalı olabiliyor. Öğrencilerin çok hoşuna gidiyor. İstedikleri soruları sorabiliyorlar. Süper.. Harikaydı gibi yorumlar yapıyorlar demek ki faydalı oluyor ve anlayabiliyorlar.Video  dersler iki çeşit

KPSS ye hazırlanan ve matematiği zayıf olan bir öğrenci nereden başlamalı? Şimdi sıralıyorum seçenekleri:

  • Konu Anlatımlı Kitap,
  • Soru bankası,
  • video ders,
  • canlı ders,
  • dershane,
  • özel ders,

bunların hangisinden başlamalı. 6 tane seçeneğimiz  olduğunu düşünelim. Eğer imkanınız varsa bunlardan en etkili olanı özel derstir.Ancak herkesin imkanı buna yetmeyebilir. Bir yerde çalışmıyorsanız ve sadece KPSS  ye hazırlanıyorsanız benim tavsiyem dershane dir. Bu ikisini yapamıyorsanız ve gündüz işyerinde çalışıyor ve akşam ders alabilecek bir yer arıyorsanız uzaktan eğitim yani canlı ders size göre. Eğer bunu da yapamazsanız size tavsiyem video ders olacaktır. (http://www.aperitifmatematik.com) sitemden ücretsiz matematik video dersleri takip edebilirsiniz.  Hocam matematik konu anlatımlı kitap ve soru bankasından hiç bahsetmediniz dediğinizi duyar gibiyim. Ancak şu bir gerçek ki matematiği zayıf olan bir öğrencinin başkasından yardım almadan matematiği öğrenebilmesi biraz zor. Ha olmaz mı olur. Lakin bu sizi yıpratabilir. Zaten siz konu anlatımlı normal seviyede bir kitaptan çalışarak anlayabiliyor ve soru bankasından soruları çözebiliyorsanız zaten diğer seçeneklere ihtiyaç olmayacaktır ve bu yazı size göre değildir.

Siz matematik çalışırken hangisini tercih ediyorsunuz? Video ders mi canlı ders mi? yoksa kitap yada dershane ya da özel ders mi?

Bir Cevap Yazın

Required fields are marked *.