Aperitif Matematik

Matematiği sen de öğrenebilirsin

Matematik dersine videodan çalışırken dikkat edilecek 7 tavsiye…

| 0 comments

Matematik dersinde Başarılı olmak için Matematik dersine videodan çalışırken dikkat edilecek 7 tavsiye…

Matematik ders videosuna nasıl çalışmalıyım ki matematik dersinden daha başarılı olayım? İşte bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız bu yazıda.
Şimdi tavsiyelerimize geçelim
1. Video izlemeden önce ihtiyacınız olabilecek her şeyi -kalem, kağıt,uç,silgi,açacak,peçete vesaire- masanıza getirin. Matematik ders videosu izlerken masadan kalkmamak için ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri Yanınızda bulundurun.
2. Matematik video dersi izlerken sesi duymak ve kendinizi dış uyaranlara kapatmak için kulaklık kullanın.
3. Matematik video dersi izlerken anlamadığınız yer olursa ilerlemeyin videoyu geri alıp tekrar izleyin, yine anlamadığınız yer olursa videoyu Durdurup bunu defterinize not alın.
4. Matematik ders videosunda konu anlatımı bittikten sonra sorular kısmına gelince videoyu durdurun, soruyu kendiniz çözün, daha sonra doğru çözüp çözmediğini görün. Nerede hata yaptığınıza dikkat edin. Bunları not ALIN. Daha sonra çok işimize yarayacak. Tüm soruları bu şekilde çözünüz.
5. Matematik ders videosunun TAMAMINI izleyin. Yarıda bırakırsanız istediğiniz verimi alamazsınız.
6. Matematik ders videosuna bu şekilde çalışırsanız video süresinin en az iki katı sürede videoyu bitirmiş olursunuz. Eğer bu şekilde değilse demek ki fazla üzerinde durmadığınız anlamına gelir.
7. Matematik ders videosu bittikten sonra notlarınızı kontrol edin. Anlamadığınız yer varsa bunlara tekrar bakın. Kafanıza takılan sorular varsa bunlara bir bilene muhakkak sorun.

Eğer bu şekilde matematik ders videolarına çalışırsanız kesinlikle başarılı olursunuz.

Hepinize gönülden başarılar dilerim.

Bir Cevap Yazın

Required fields are marked *.