Aperitif Matematik

Matematiği sen de öğrenebilirsin

Nasıl KPSS Türkiye 23. Sü oldum. Hayallerime kavuştum ve öğretmen olarak atandım.

| 0 comments

Geçen yıl dershanede beraber çalıştığımız değerli Fizik öğretmeni arkadaşım. Geçen yıl KPSS’ye hazırlandı ve alanında Türkiye 23.sü oldu. Kendisini tebrik ederim. Şu an Ankara’nın bir ilçesinde Fizik öğretmeni olarak görev yapıyor. Ben de KPSS’ye hazırlanan arkadaşlar için bir yol haritası olsun diye nasıl çalıştığını, KPSS’ ye nasıl hazırlandığını yazmasını istedim. Sağ olsun o da beni kırmadı ve bu yazıyı yazdı. Kendisine buradan tekrar teşekkür ederim.

Şimdi kendi dilinden başarı hikayesini dinleyelim.

Nasıl KPSS Türkiye 23. Sü oldum. Hayallerime kavuştum ve öğretmen olarak atandım.

Bir kurumda 08.00-17.00 saatleri arasında işe başladım. Ücret yetersiz olduğu için mecburen hafta sonu dershaneciliğe başladım. Ama zaman geçerken KPSS’ye kalan gün azalıyordu. 3 tane özel derse başladım, bir de bir yayın evinin 10. Sınıf konu anlatımlı kitabını ve YGS soru bankasını yazmaya başladım ama huzursuzdum. Seneye ne olacaktım ve KPSS ‘ye çalışmaya karar verdim.

Önce kendime bir program yaptım, daha doğrusu yapmak zorunda kaldım.

  • Aralıktan Mart’ a kadar ne olursa olsun gece 24.00’da da eve gelsem en az 1 saat genel kültür ve genel yetenek çalıştım.
  • Mart’tan sonra Mayıs’a kadar sadece genel kültür ve genel yetenek denemesi çözdüm.
  • Mayıs’tan Haziran’ a kadar da günlük 1.30 saat eğitim bilimleri çalıştım. 10 Haziran’ da işten ayrıldım. Dershane tatil oldu, özel derslerim bitti ve zaman bana kalmıştı.

10 Haziran benim için dönüm noktasıydı. Tam çalışacaktım ki bacağımdan bir ameliyat geçirdim. Tam 10 günde öyle kaybettim.

  • 20 Haziran’dan 5 Temmuz’ a kadar sabah 06.00’dan akşam 20.00’a kadar sadece yemek molası vererek Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık, Gelişim ,Öğrenme ve ÖYT konularını sürekli tekrar ettim.

İnanmıştım ya da inanmak zorundaydım. Zor, ters bir sınavla karşı karşıya kaldım. Ama herkes için zor olduğunu biliyordum. Korkmadan devam ettim.

  • Alan sınavından önce 1 hafta konuları birer kez yavaş yavaş okudum.

Bunları yaparken gerçekten detaylı bir şekilde yayın araştırması yaptım ama Tarih ve alan sorularını yakalayan hiçbir kaynağı bulamadım.

İnanmıştım, uykumdan vazgeçtim, işimden ayrıldım ve sonunda kendi alanım olan ve kaynak alanlar arasında Türkiye 23. sü oldum.

Tüm arkadaşlarım inanın, plan yapın , iyi yayınlar bulun ve KAZANIN.

Bir Cevap Yazın

Required fields are marked *.